Jak działa biznes?

Biznes, to coś więcej niż działalność gospodarcza. Dlaczego? Biznes, to taki system, który daje wolność swojemu właścicielowi. To znaczy pozwala mu na działanie kiedy chce, skąd che. A także brak konieczności spędzania „etatu” w określonym miejscu np. w biurze, przy produkcji, albo przy wykonywaniu usługi.

Ale jak to?

Normalnie, biznes to system, a praca u siebie, to często bywa samozatrudnienie, czyli wtedy samodzielnie trzeba wykonywać pracę dla kogoś w rozliczeniu o fakturę.

To znaczy, że biznesmeni nie pracują?

Nie, wręcz przeciwnie, oni pracują dużo, tyle że inaczej. Ich praca polega głównie na myśleniu o tym, co? Jak? Gdzie? Kiedy? Trzeba zrobić, aby zarobić, pomaga w tym budowa systemu, czyli takie działanie, aby raz wykonane działanie przynosiło zyski na dłużej, a nie jednorazowo.

Układanie elementów

To działanie, mające za zadanie stworzenie swojego systemu i spowodowanie, aby „kręciło się”. Należy jednak pamiętać, że nawet nad gotowym i dobrze prowadzonym biznesem, trzeba mieć kontrolę, aby w razie czego ulepszać, eliminować niedostatecznie dobre elementy itd.

Czy biznesem, to wynalazca?

I tak i nie. Jak wiadomo stworzenie wynalazku, to kreatywna praca. A opatentowanie go i uruchomienie jego produkcji, to stworzenie biznesu, który będzie „hulać” pod nadzorem swojego właściciela, albo kogoś innego, jeśli biznes zostanie sprzedany.

Jednak istnieje pewna pułapka myślenia. Osoby, które chcą mieć biznes, mogą popaść w przesadną zadumę i zamiast działać z tym co mają, co potrafią, a także dokształcać się i szukać pomocy u biznesmenów, którzy już jakiś system zbudowali, siedzą i myślą, a czas mija.

Spróbuje czegoś nowego

Z jednej strony to dobrze, aby sprawdzić, czy to co chcesz, jest dla Ciebie, ale nie chodzi w biznesie o „próbowanie”, ale podejmowanie konkretnych decyzji. To znaczy, zamiast mówić „spróbuję” lepiej mówić „zrobię”. Przed zaczęciem, warto podjąć decyzję zrobię to i to, aby to i to. Mając na uwadze, to jaki cel chce się osiągnąć.

Anita Zielke

      Odbierz materiały wideo!

Email
Imię
   Zgadzam się z polityką prywatności
   
   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *